''Έπεσε ξύλο'' στο Νεοχώρι

Εκτεταμένα επεισόδια είχαμε στον αγώνα Όμηρος Νεοχωρίου - Ατρόμητος Αντιρρίου στα πλαίσια του ενός από τους δύο ημιτελικούς...

του κυπέλου ΕΠΣΝΑ. Με το σφύριγμα της λήξης του αγώνα από τον διαιτητή της συνάντησης, εξαγριωμένοι ''φίλαθλοι'' των γηπεδούχων 50-60 στο αριθμό, μη μπορώντας να πιστέψουν τον

αποκλεισμό της ομάδας τους, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο μετατρέποντάς τον σε αρένα.

Επιτέθηκαν στους ποδοσφαιριστές του Ατρομήτου και σε έναν παράγοντα της ομάδας,από τους οποίους δύο από τους παίχτες μεταφέρθηκαν αρχικά στο κέντρο

υγείας Αιτωλικού. Από την πρώτη ιατρική εκτίμηση σύμφωνα με την γιατρό του κέντρου υγείας ο ένας έφερε χτύπημα στη βουβωνική χώρα και έπρεπε να εκτιμηθεί περαιτέρω η κατάστασή του από χειρουργό στο νοσοκομείο Μεσολογγίου όπου και πήγε, ο δε δεύτερος έφερε χτύπημα στη μύτη και θα έπρεπε και αυτός στο νοσοκομείο

Μεσολογγίου να υποβληθεί σε ακτινογραφία και περαιτέρω εκτίμηση της κατάστασής του.

Στο αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης, ο Ατρόμητος με το καλησπέρα στο πρώτο λεπτό με τον Παπαποστόλου έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα στο 3' ισοφαρίστηκε. Στο 42' ο Καλαβρουζιώτης κάνει το 1-2, στο 52 ο Γαβρίνας για τον Όμηρο ισοφαρίζει και πάλι το σκορ.Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα της κανονικής

διάρκειας του αγώνα. Στην παράταση στο 95' ο Γαβρίνας και πάλι με μακρινό σουτ κάνει την ανατροπή και βάζει τον  Όμηρο μπροστά με 3-2. Στο 115' μετά από σέντρα του Παπαποστόλου, ο Καζανάς με κεφαλιά φέρνει το παιγνίδι και πάλι στα ίσια

κάνοντας το 3-3 και δύο λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης (118') ο Μπαλάφας έπειτα από σύγχηση μέσα στην περιοχή του Ομήρου σφραγίζει με το γκολ που πετυχαίνει το εισιτήριο του Ατρομήτου για τον τελικό του θεσμού που θα πραγματοποιηθεί στο

Ενωσιακό του Μεσολογγίου,όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΜ που στον δεύτερο ημιτελικό του θεσμού επιβλήθηκε του Αχελώου Αγγελοκάστρου εκτός έδρας με 5-1.