LIVE: Ολυμπιακός - Skoda Ξάνθη 3-0

53' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 3-0. Εκτέλεση φάουλ Χολέμπας από δεξιά, ο Τζεμπούρ στο δεύτερο δοκάρι με σουτ έκανε το 3-0

51' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-0. Ο Χολέμπας πήρε την μπάλα στο κόρνερ από τον Μασάντο, ο διεθνής μπακ με δυνατό σουτ από δεξιά έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Βιβιανί. Ο τελευταίος περίμενε σέντρα, αλλά όταν έπεσε δεν μπόρεσε να σώσει την ομάδα του από το γκολ.

49' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Σουτ Φουστέρ έξω από την περιοχή, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι

48' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Αμπντούν γύρισε από τα δεξιά, ο Τζιμπούρ με προβολή έστειλε την μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι

46' Αλλαγή για την Ξάνθη. ο Μαρίν στη θέση του Πλατέλα

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44' Φάουλ Μάνταλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Βάλλα, η μπάλα έφυγε άουτ

Ο Ολυμπιακός έχει κλείσει την Ξάνθη στα καρέ της στα τελευταία τρία λεπτά
ΦΩΤΟ EUROKINISSIΦΩΤΟ EUROKINISSI

38' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-0. Φάουλ Μασάντο από αριστερά, ο Μανωλάς με γυριστή κεφαλιά λίγο μπροστά από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Βιβιανί

36' Κίτρινη στον Ντάνι

33' Μεγάλη φάση για την Ξάνθη. Αντεπίθεση της Ξάνθης με 3 εναντίον μόνο του Μανωλά, ο Μάνταλος πάσαρε στον Καζούμπα, ο οποίος με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.
ΦΩΤΟ EurokinissiΦΩΤΟ Eurokinissi

32' Κίτρινη στον Πλατέλα για φάουλ στον Αμπντούν

29' Κίτρινη κάρτα στον Μαρσελίνιο

25' Σουτ του Βασιλακάκη στην κίνηση, μπλόκαρε ο Κάρολ

23' Ο Μοδέστο τροφοδότησε τον Τζιμπούρ, ο τελευταίος γύρισε από τα δεξιά, αλλά η μπάλα από το σουτ του Μανιάτη βρήκε σε αμυντικό της Ξάνθης

24' Μεγάλη ευκαιρία για Ολυμπιακό. Ο Μασάντο από τα αριστερά της περιοχής επιχείρησε το σουτ, ο Βιβιανί έδιωξε δύσκολα στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού στο παιχνίδι

22' Προσπάθησε να φύγει στην κόντρα η Ξάνθη, αλλά ο Μοδέστο, έδιωξε το γύρισμα του Πλατέλλα.

15' Εκτός από τη φάση του πρώτου λεπτού δεν έχουμε κάτι άλλο αξιόλογο στο παιχνίδι μέχρι τώρα

Δεν μπορεί να πιάσει καλό ρυθμό ο Ολυμπιακός - Πολύ καλά στημένη η Ξάνθη

1' Ο Μαρσελίνιο ξεπέρασε τον Μανιάτη, μπήκε στην περιοχή του Ολυμπίακού από τα αριστερά, αλλά το σουτ του βρήκε την εξωτερική πλευρά των δικτύων