LIVE : Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 4-0 Τελ.

• Οι "ερυθρόλευκοι" έχουν την ευκαιρία να αποσπαστούν 4 βαθμούς από τον Παναθηναϊκό και δεν θέλουν να την αφήσουν να πάει χαμένη. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του πρώτου φετινού αγώνα του Ολυμπιακού στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.
  • 90' Ο Μίλιεβιτς προσπάθησε να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση κόρνερ αλλά ο Κάρολ απέκρουσε.
  • 88' Μετά από ώρα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ναπολεόνι σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Κάρολ πρόλαβε
  • 85' Ο Πάντελιτς στη θέση του Τζιμπούρ.
  • 81' Ο Φετφατζίδης στη θέση του Αμπντούν.
  • 75' Ο Μίλιεβιτς στη θέση του Βασιλείου.
  • 74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ιδανική αντεπίθεση για τους ερυθρόλευκους με τον Αμπντούν να φεύγει πίσω από τη σέντρα, να πασάρει στον Τζιμπούρ και ο τελευταίος δεν είχε πρόβλημα να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Ο Αλγερινός επιθετικός έφτασε τα 22 με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

• 73' Ο Φουστέρ στη θέση του Ιμπαγάσα. Ο Αργεντινός αποθεώνεται.

• 70' Ο Κοτίτσας στη θέση του Ζησόπουλου.

• 63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Αμπντούν έκανε το γύρισμα και ο Μανιάτης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μετά από 33 ματς με τη φανέλα των ερυθρόλευκων ο διεθνής μέσος σημείωσε το πρώτο του γκολ και έβδομο στη Σούπερ Λίγκα.

• 57' Ο Ναπολεόνι στη θέση του Πόι.

• 57' Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι.

• 56' Σουτ του Μάρτινς που έφυγε άουτ.

• 50' Δυνατό σουτ του Τοροσίδη από πλάγια που έφυγε άουτ.

• 49' Κεφαλιά του Τζιμπούρ, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

• Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

• ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

• 44' Ωραίο σουτ του Βασιλείου που πέρασε λίγο άουτ.

• 38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μασάντο εκτέλεσε το φάουλ ο Παπάζογλου έκλεψε με το κεφάλι τη μπάλα μέσα από τα χέρια του Κυριακίδη και ο Τζιμπούρ δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Ο Πόι διαμαρτυρήθηκε για φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα του και είδε την κίτρινη κάρτα.

• 37' Ο Μανιάτης έβγαλε στον Τζιμπούρ, ο Αλγερινός έκανε την προβολή αλλά ο Χοσέμι πρόλαβε και έδιωξε.

• 30' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Αμπντούν να την ολοκληρώνει μόνος του και τον Κυριακίδη να αποκρούει το σουτ του Αλγερινού.

• 20' Σέντρα του Ιμπαγάσα, ο Μανιάτης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

• 16' Δυνατό αλλά άστοχο σουτ του Μαχαίρα.

• 10' Κίτρινη κάρτα στον Σιόβα.

• 5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Χολέμπας εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Σιόβα ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

• Σέντρα στον αγώνα

• Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Τοροσίδης, Παπάζογλου, Σιόβας, Χολέμπας, Μανιάτης, Μοντέστο, Ιμπαγάσα (73' Φουστέρ), Αμπντούν (81' Φετφατζίδης), Μασάντο, Τζιμπούρ (85' Πάντελιτς).

• Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Γκονζάλεθ, Μαχαίρας, Κόρμπος, Ροτζέριο, Πόι (57' Ναπολεόνι), Βασιλείου (75' Μίλιεβιτς), Ζησόπουλος (70' Κοτίτσας), Λισγάρας, Μεντί, Ακόστα.

• Διαιτητής: Αλέξανδρος Δημητρόπουλος