Δεν τα κατάφεραν ΠΑΟΚ και Ατρόμητος....

ΠΑΟΚ

Aποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ από τη συνέχεια του Europa Legaue χάνοντας 3-0 από τη Ραπίντ Βιέννης.

Ο Δικέφαλος του Βορρά δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το 2-1 υπέρ του σκορ του πρώτου αγώνα στην Τούμπα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Παλικάρι με τα όλα του αποδείχθηκε ο Ατρόμητος στο Σεντ Τζέιμς Παρκ. Αφού «νίκησε» το λογικό σάστισμα, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε τη Νιούκασλ για να πατσίσει το γκολ του Βούκιτς (21’), έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Δημούτσο, αλλά δεν μπόρεσε να οδηγήσει τον αγώνα στην παράταση και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa League.

Ισως όμως όλα να ήταν διαφορετικά, αν ο Ελβετός διαιτητής υποδείκνυε στο 42’ πεντακάθαρο πέναλτι υπέρ του Σουμπίνιο και αποβολή του Κρουλ αντί για θέατρο και κίτρινη στον Βραζιλιάνο!

Ο Ατρόμητος κυνηγούσε ένα θαύμα. Άπειρος από τόσο σημαντικά ματς, άπειρος από τέτοιες έδρες, άπειρος από ταξίδια στο εξωτερικό.

Και αναγκασμένος να σκοράρει, έπειτα από το 1-1 του πρώτου αγώνα στο Περιστέρι. Όλα αυτά όχι απέναντι σε όποιον κι όποιον, αλλά σε μια ομάδα που πέρσι τερμάτισε 5η στην Πρέμιερ Λιγκ και η οποία φημίζεται για το φανατικό κοινό και την καυτή της έδρα.