Τους έκοψε τα φτερά η Μπάγερν.....!!![ΦΩΤΟ+ΒΙΝΤΕΟ]

Με ήρωα τον Νόιερ ο οποίος απέκρουσε δύο πέναλτι, η Μπάγερν έκαμψε την αντίσταση της Ρεάλ στα πέναλτι και πέρασε στον τελικό του Champions League, όπου θα τεθεί -στην έδρα της- αντιμέτωπη με την Τσέλσι. 2-1 υπέρ της Ρεάλ η κανονική διάρκεια του αγώνα.
Σε ένα ματς που αξίζει να κρατήσουμε μόνο τα 30 πρώτα λεπτά, καθώς και την διαδικασία των πέναλτι, η Μπάγερν πήρε αυτό που ζητούσε από το παιχνίδι, επιβλήθηκε 3-1 της Ρεάλ στα πέναλτι και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό, για 2η φορά τα τελευταία τρία χρόνια.
Η μέρα φαινόταν καλή για τη Ρεάλ από το "πρωί" μετά από τα δύο γρήγορα γκολ του Ρονάλντο, με (τραβηγμένο από τα μαλλιά) πέναλτι στο 6' και με σουτ (από θέση οφσάιντ) στο 14'. Οι Βαυαροί είχαν ωστόσο απάντηση και την έδωσαν στο 27', με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ρόμπεν.
Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια αλλαγή. Στο δεύτερο μέρος δεν αξίζει να κρατήσουμε τίποτα, καθώς το παιχνίδι σκοπιμότητας και από τους δύο, δεν τους έδωσε την ευκαιρία να απειλήσουν τις αντίπαλες εστίες με αξιώσεις. Μία από τα ίδια και στην ημίωρη παράταση με την αναμέτρηση να οδηγείται με "μαθηματική ακρίβεια" στα πέναλτι.
Στην "ρώσικη ρουλέτα" ο Νόιερ έπιασε τα δύο πρώτα πέναλτι των Ρονάλντο και Κακά, ο Κασίγιας το 3ο και το 4ο της Μπάγερν από τους Κρόος και Λαμ, ο Σέρχιο Ράμος αστόχησε στο 4ο πέναλτι της Ρεάλ, ο Σβαϊστάιγκερ έβαλε το 5ο της ομάδας του, στέλνοντάς την στον τελικό του Μονάχου.