Ολυμπιακός - Άρσεναλ 2-0 στο πρώτο ημίχρονο...

39' Εξαιρετική κούρσα του Τοροσίδη από δεξιά που πέρασε όποιον βρήκε από δεξιά, γύρισε στον Φουστέρ το σουτ του οποίου κόντραρε στα σώματα και απομακρύνθηκε

37' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ορμπάιθ στη θέση του Χολέμπας που αποχώρησε με πρόβλημα

37΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛ για τον Ολυμπιακό, 2-0
Τραγικό λάθος του Μανόνε που βγήκε εκτός περιοχής για να απομακρύνει με το κεφάλι, η μπάλα έφτασε στον Φουστέρ που με μακρινό σουτ σε σχεδόν άδεια εστία έκανε το 2-0

ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ με πέναλτι, 2-0

Πολλές διακοπές για τραυματισμούς, έχει χαλάσει ο ρυθμός του ματς

32' Πολύ καλή στιγμή για την Άρσεναλ. Σέντρα από τα δεξιά, ο Μπεναγιούν έπιασε το σουτ (προ του Αρσάβιν) και έστειέ την μπάλα να περάσει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μανόνε

Μικρή διακοπή καθώς ο Κοκελίν βρίσκεται στο έδαφος και σφαδάζει από τους πόνους

27' Κίτρινη κάρτα στον Χολέβας

ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ, ιδανική εξέλιξη για τον Ολυμπιακό

25' Αναγκαστική αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Μανόνε στην θέση του Φαμπιάνσκι, που τραυματίστηκε στην τελευταία φάση με την προβολή του Τζιμπούρ

23' Ωραία κίνηση του Μιραλάς από αριστερά, γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Τζιμπούρ δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα

22' Μακρινό σουτ του Μιραλάς που είδε εκτός θέσης τον Φαμπιάνσκι, ο γκολκίπερ της Άρσεναλ πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ

21'
Σουτ του Αρσάβιν λίγα μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα μακριά από το αριστερό δοκάρι του Μέγιερι

ΦΩΤΟ NewsportsΦΩΤΟ Newsports

16' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-0Κάθετη μπαλιά του Φουστέρ στην πλάτη της άμυνας της Άρσεναλ, ο Τζιμπούρ πέρασε τον Φαμπιάνσκι και σε κενή εστία από πλάγια θέση και αριστερά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

15' Γύρισμα του Σαμάκ από δεξιά, ο Φρίμπονγκ έπιασε το σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μέγιερι

13' Ο Σαμάκ δεν πρόλαβε να... τσιμπήσει την μπάλα μετά την σέντρα του Σάντος

Ο Ολυμπιακός φαίνεται να έχει τον έλεγχο, αλλά πρέπει να αποφύγει τα λάθη, όπως στη φάση με τον Αρσάβιν.

8' Μεγάλη επέμβαση του Μέγιερι, σε τετ-α-τετ με τον Αρσάβιν. Έπειτα από πολύ καλή συνεργασία Σαμάκ-Αρσάβιν, ο Ρώσος βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Μέγιερι!

Έντονο το πρέσινγκ από τους 'ερυθρόλευκους", αλλά οι Λονδρέζοι έχουν καλή κυκλοφορία

5' Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ Παπαδόπουλο. Ο Έλληνας αμυντικός θα χάσει τον επόμενο ευρωπαϊκό αγώνα του Ολυμπιακού

2' Γύρισμα του Μιραλάς από δεξιά, ο Μοδέστο δεν κατάφερε να κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι και οι αμυντικοί της Άρσεναλ απομάκρυναν